Úspěch naší PhD studentky na mezinárodní konferenci studentů doktorských studijních programů

Natália Vadovičová - PhD studentka z výzkumné skupiny doktora Stjepana Uldrijana - získala ocenění za druhou nejlepší přednášku, v rámci které prezentovala výsledky své dizertační práce zaměřené na objasnění molekulárních mechanismů vzniku rezistence u buněk melanomu.

21. 12. 2023

Ve dnech 29. - 30. 11. 2023 se ve Výukovém centru LF v Hradci Králové konal 20. ročník International Medical Doctoral Conference. Konference se zúčastnilo celkově padesát studentů z 22 českých a zahraničních lékařských fakult.

Natália na konferenci prezentovala výsledky své dizertační práce, která popisuje novou nekanonickou regulaci AMPK v buňkách melanomu. Obecně je cílem této práce objasnění molekulárních mechanismů, které by mohly pomoci překonat vznikající rezistenci v melanomu.