Vědci Biologického ústavu letos získali dva granty AZV

Agentura pro zdravotnický výzkum České republiky (AZV ČR) letos podpoří 2 nové výzkumné projekty vědců z Biologického ústavu. Konkrétně se jedná o grantové projekty docenta Jiřího Šány a doktorky Michaeli Bosákové.

8. 3. 2024

AZV ČR letos podpořila celkem 96 projektů z oblasti zdravotnického výzkumu a vývoje. Lékařská fakulta Masarykovy univerzity celkově získala podporu pro 9 projektů. Na projekty z našeho ústavu připadne celková částka 30 mil. Kč.

Mezi podpořené projekty na Lékařské fakultě patří také dva projekty vědců z Biologického ústavu. V rámci prvního projektu bude docent Jiří Sána a jeho kolegové pracovat na výzkumu nových terapeutických cílů při překonávání radiorezistence glioblastomu. U druhého projektu bude doktorka Míša Bosáková zkoumat roli lokalizace receptoru pro fibroblastový růstový faktor (FGFR2) do primárního cilia v patogenezi glioblastomu.