Vědci z Biologického ústavu jsou opět nominováni na Cenu ministra zdravotnictví

Výzkumná skupina Davida Šmajse byla nominována na prestižní Cenu ministra zdravotnictví za mimořádné výsledky dosažené v oblasti výzkumu a vývoje.

27. 8. 2021

Výzkumný projekt Prof. MUDr. Davida Šmajse, Ph.D. a jeho týmu byl zaměřen na vývoj nového typovacího systému pro původce syfilis a díky dosaženým excelentním výsledkům je mezi 16 nominovanými projekty na Cenu ministra zdravotnictví. Jedná se v pořadí již o druhou nominaci vědců z Biologického ústavu, Lékařské fakulty, Masarykovi univerzity. V roce 2019 byl nominován a oceněn RNDr. Pavel Krejčí, Ph.D.

Začátkem září proběhne prezentace výsledků nominovaných projektů. Z nominací pak Vědecká rada AZV ČR a Předsednictvo AZV ČR vybere vítězné projekty k udělení ocenění – Ceny ministra a Čestného uznání.

Davidovi a jeho týmu k nominaci gratulujeme!